mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

what are the functions of the sweat and oil glands
could you tell me what is sputnik?
Given the volume of a cube is 8 cubic meters, find the distance from any vertex to the center point inside the cube. (A) 1 m (B) √2 m (C) 2√2 m (D) 2√3 m (E) √3
what is the farthest distance a human has ever been from earth?
Which is the correct solution set for 4x^2 +4x -3 = 0? (1) {2,-3}(2) {1/2, -3} (3) {1,2}(4) {1/2, -3/2}
Given 4 percent of (2a + b) is 18 and a is a positive integer, what is the greatest possible value of b?
Complete the following statements by writing the missing word (s). 16. If two lines intersect, then their intersection is exactly ________________. 17. ________
What are Some of the Most Common Energy Sources?
what is the comparative and superlative of many, lazy, smooth, and rough
What is an object with a very high resistance classified as?