Hermoine1
Hermoine1
03-11-2017
Mathematics
contestada
228 divided by 12 equals???
Respuesta :
Importance
Importance
03-11-2017
228/12 = 19. To check, turn it into multiplication, by doing 19 * 12, which equals 228.
Hope this helps! ☺♥
Answer Link
cborden
cborden
03-11-2017
19. Hope this helped
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
Dani's estimate for the cost of tiling her bathroom floor is $50 plus $3 per square foot. Write a linear equation showing the total cost.
do mixtures boil at a constant temperature
I will award brainliest
Help please Asap!!! Find the missing fraction ?blank??+1/3=3/4
Estelle is having her birthday party at Gold Frames Art Museum this year. A party package costs $265 and covers the entrance fee for guests, a private party roo
What did White Southerners brand their enemies in the North and South?
A box of tangerines that weighs 5 pounds costs $4.25. What is the cost per pound?
what is the greatest monomial factor of 15*^3y^2+45x^2y^2+30x^2y^3?
A pet store is having a pet fish sale. Mr. Green bought three bags of pet fish for his nephews. Each bag has m mollies and one bala. He also bought one box of f
Find the values of a and b such that x² - 4x + 9 = (x + a) + b