herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

What did the constitution have to say about trade restrictions?
how may ways can a committie of 5 selected from a club with 14 members
A few seconds ago i posted a really hard question, but this one is WAY more hard, whats 2 + 4? (i doubt that anyones brain is big enough, but if it is, ill give
Help PLEASE if you know the correct answer PLease I give brainliest
debate on education is the best legacy a parent can give to a child oppose it in the topic​
1. What holds the solar system together 2. What is the name of the giant Explosion that formed the universe 3. As the universe spread out , what kind of gas wa
Solve the simultaneous equations 3x+y=172 x+y=12​
Please help there is a picture below.
Which of the following refers to appellate jurisdiction as applied to federal courts of appeals?
What is the an\SNwer>