grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

"The house crackled and roared like a giant's funeral pyre.” What kind of figurative language is this? Btw is the night gardener story
Heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp me
15 POINTS!!! PLEASE HELP ASAP! WILL MARK BRAINLIST! Find the missing side of this right triangle. Х 6 10 X= = V[?] Enter the number that belongs in the green bo
sino ang pinaka mayaamn sa buong pilipinas?​
1) a) Define fundamental unit. Give three examples 12)b) Convert one year into second. [2]3) a) Describe an experiment to show that solid expands on2) a) What i
How many small cubes, with a side length of 1/4 cm, will fill the larger rectangular prism below?
what is the scripture method of john 1:9
Now, find the difference. What is 3 1-14 6 8 1 3. 2 - 1 6 = 3 12 12​
Air is made of nitrogen, carbon dioxide, and small amounts of other gases. What is the pressure of O₂, total is 1 atm if PN₂ = 593.4 mm Hg, PCO₂ = 3.0 mm Hg, an
Pete bought a house in 2009 for $200,000. The value of his house increased by 10% annually.