mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

Solve for q. 20 − 3q = 5q − 20
The area of a desert in africa is 12 times the area of a desert in asia . If the area of a desert in asia is x square miles , express the area of a desert in af
give two processes witch occur during interphase and witch are necessary for mitosis to take place
Plot the complex number 2i and find its absolute value
Convert the fraction to a decimal.[tex] \binom{2}{5} [/tex]​
Who is the president of the United States
does personality change over time short essay
What happened to Rip at the end of the story? Question 12 options: He A. moved in with his daughter and her husband. B. He became homeless. c. He moved in
What are significant figures​
What is the equation for the vertical line that contains the point (-1,8)?