daramarie daramarie
  • 03-12-2015
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of a 24 ounce box of cornflakes that costs $4.59

Respuesta :

VenusRetrograde
VenusRetrograde VenusRetrograde
  • 03-12-2015
Answer=19.125 cent per ounce
$4.59 24 oz


4.59/24=0.19125 dollars per ounce or 19.125 cent per ounce
Answer Link

Otras preguntas

a pair of intigers whose sum is negative two
which of the following flourished under the sun king? a. ballet c. academies b. plays d. all of the above
who typically commisined music
What is difference between 2.71 hundredths and 2.67 hundredths?
what is the estimate sum 458+1999+12307
what is the main goal of financial planning?
in which year was elie weisel deported? a. 1928 b. 1944 c. 1956 d. 1962 please select the best answer from the choices provided a b c d
Who was virginia's governor in 1781?
a league or compact that works together for common action is a a. matrilineal. b. confederacy. c. shaman. d. culture.
is 11.5 rational or irrational