courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

how did Spanish missionaries help spread Spanish settlement in new spain
Which value is in the domain of f(x)? f(x) = –7 –6 4 5
"where do most hyrdothermal vents occur? can they occur in other places as well? explain"
What discovery was made by Robert Hooke in 1665
Read the passage. Many ethnic groups lived in arctic regions. The Inuit lived near the Atlantic Ocean in Greenland, and the Saami lived in the arctic regions of
The economy's potential output corresponds to the level of
larry packed his movies in a box that is in the shape of a rectangular prism. The height of the box is 17 inches. The length of the box is 1.5 times the height.
Nancy has 7 yards if fabric she want to make curtains 18 inches wide how many curtains can Nancy make
Is the division of responsibility for national security between the legislative and the executive branch a good idea?
A bracelet was marked up $50 from cost, which amounts to a 20% increase. Find the original cost of the bracelet.