parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

what does the quotation phrase mean in each sentence? Please answer all of the questions. Melissa heard the last piece of cake "calling her name" from the refr
what is 15 to the 5 power
which sentence is punctuated correctly? blue streak was determined to win; however, another horse was hot on his tail. blue streak was determined to win, howeve
what is an proportion
the price of a gallon of unleaded gas was $2.79 yesterday. today, the price rose to $2.85 . find the percentage increase. round your answer to the nearest tenth
Melissa uses bags of mulch that way 40 pounds each. She needs to carry 10 bags to her truck. She usually carries one bag at a time. Would she do less work if sh
Turn 54.1256 into a fraction
I need help now plz!!
if log(m/n) = 4 and log(p/n) = 5 what is the relationship between m and p? p=100m p=10m p=0.1m m=10p
The area of a pizza is 2464 square centimeters. what is the radius