cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression (2x^2y)3
What is the ratio of the length of DE to the length of BC? OA 1/4 OB.1/3 OC.2/5 OD.1/5
(10/2)x7+5-4 whats the answer
This graph talks about supply and demand can I get some help with it?
What agreement did the Dakota Sioux make with the United States government?
Estimate a 20% tip on a dinner bill of $161.86 by first rounding the bill amount to the nearest ten dollars.
Larry and peggy are making decisions about their bank accounts. larry wants to deposit $350 as a principle amount, with an interest of 4% compounded quarterly.
Do you think that e-commerce has changed how you buy and consume goods (as opposed to how individuals did this twenty or thirty years ago)? Why or why not? Do y
Which choice states a feature of the passage that most clearly shows it is from an epic A: it tells the story of a hero who possesses traits valued by his socie
How does supply and demand affect the price of goods and services?