jhonyy16 jhonyy16
  • 03-03-2018
  • Mathematics
contestada

isabella bought one chocolate pie for 88 cents and one cookie for 65 cents. how much did isabella spend ?

Respuesta :

PandoraHearts
PandoraHearts PandoraHearts
  • 03-03-2018
153 cents or $1.53 sorry if I'm wrong
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-03-2018
88+65=153

153 cents

Or

$1.53
Answer Link

Otras preguntas

How did the creation of a cult of personality around Joseph Stalin affect soviet society
Which sentence describes a disadvantage of speaking?
I just need help with it all I don't know really what to do
Wall Drugs offered an incentive stock option plan to its employees. On January 1, 2021, options were granted for 60,000 $1 par common shares. The exercise price
If A = {2, 3, 4, 5} and B = {5, 6, 7, 8}, what is A U B?{2, 3, 4, 5, 6, 7, 8){5}​
Which statement best summarizes the central idea of this paragraph? O America's cultural differences have caused it to fracture. O America is a united country d
Select three ratios that are equivalent to 8 : 20 A)1 : 4 B)4 : 10 C)24 : 60 D)2 : 5 E)10 : 24
Find the product. (6a + b)^2
QUICK!!! HELP WILL MARK BRAINLIEST!!!!! ANSWER BOTH QUESTIONS!!!!!!
Below is the income statement for Sun Devil Company for the year ending December 31, 20x2: Sales (net) $500,000 Cost of Goods Sold: Beginning Inventory $ 50,000