aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

what southern colony has charles town
All models have limitations
Which two numbers on the number line have an absolute value of 1? Select the location of both numbers on the number line. -55 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4
some materials, when mixed with water, will change properties and dissolved. the rate at which a substance dissolves in water can be altered by which of the fol
thoughts on the sat for those who have taken it?
According to this map, a large part of the coast of West Africa consists of which of the following categories of land?
What does how much mean What
Extended Response 6. The coordinates of the vertices of parallelogram RSTU are R(0, 0), S(2, 3), T(6, 3), and U(4, 0). What are the coordinates of the vertices
4xy + 9x + 24y + 54 please help!!!
why is a snake used to represent the American army?