reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Why do elliptical galaxies appear yellow or red in color? why do elliptical galaxies appear yellow or red in color? they contain no hot, young blue stars they h
HI :) I NEED HELP PLEASE BEFORE 12 AM
Help Me, please! Read the following sentence. He was placed under arrest for counterfeiting large amounts of money. Using the context, the word counterfeitin
Read the passage from "Names/Nombres" by Julia Alvarez. Our first few years in the States, though, ethnicity was not yet “in.” Those were the blond, blue-eyed,
Find the inverse of the function r(t) = 5^t. I WILL make you BRAINLIEST
Find the area of a parallelogram....
which boolean operator increases the number of references you will find?
was the time period of western civilization between 500-1000AD called the medieval period?
Could someone please help me find all the analogies in this paragraph? ASAP PLEASE AND THANK YOU!!!
a part of the periodic table is shown below. which of the following elements is less reactive then the others?