arianasalgado40
arianasalgado40 arianasalgado40
  • 01-02-2016
  • Mathematics
contestada

The baker recipe for a loaf of bread cost for 12 ounces of flour if he uses all of his flour to make loaves of bread how many full loaves can he bake in
2 weeks

Respuesta :

Lulmomabhadd Lulmomabhadd
  • 01-02-2016
12x 2 equals 24 so the baker can make 24 Loafs of bread
Answer Link

Otras preguntas

Karyn proofreads 15 pages in 2 hours for $40. What is her proofreading rate in pages per hour?
What is word partition
How many times does 3/4 go into 4 1/2?
What is 0.05 10 times as much as
Round the following times to 1 decimal place 8.16
Simplify the radical expression by rationalizing the denominator. 2 divided by the square root of 30.
find inverse of f(x)=3x+1
Taking a large amount of this vitamin can be toxic because it accumulates in the liver
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
I NEED HELP VERY FAST Zlata Filipovic lived in __________ during the __________. the Netherlands . . . Siege on Sarajevo Bosnia . . . Holocaust the N