vanessa8y29
vanessa8y29 vanessa8y29
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

a 2 gallon bottle of tide costs 32.16 what is the price per quart

Respuesta :

HippoMathMan
HippoMathMan HippoMathMan
  • 02-04-2018
$4.02 is the price, since one gallon is 4 quarts you multiply that by two and get 8. So you divide 32.16 by 8 and get your answer of $4.02
Answer Link

Otras preguntas

Write 3 other expressions that are equivalent to 8x-12
You sent a reinstatement application to the regulatory agency 75 days ago. You have not received a reply. At this point you should
whats 1=1 pls help really need help
Which development most contributed to the educational and economic trends discussed in the excerpt? A.Civil Rights Movement B.growth of suburbs C.baby boom D.GI
Element X is a radioactive isotope such that every 22 years, its mass decreases by half. Given that the initial mass of a sample of Element X is 1200 grams, how
what is the answer to (4.575 ÷ 275) × 2
there is maybe be answer two
help plsss!!! 50 pointsss!!! Due to the oil invasion, what kind of changes took place in Arabian land?
please help will give 5 star, thanks, brainliest.
The parenting style that can be described as firm and flexible is called __________. A. Permissive B. Authoritative C. Authoritarian D. Brick wall.