helloitschump0vfdz
helloitschump0vfdz helloitschump0vfdz
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Mia’s canvas costs $1.45 per sq ft. How much will Mia spend?
F $95.10
H $120.75
G $110.40
J $160.08

Mias canvas costs 145 per sq ft How much will Mia spend F 9510 H 12075 G 11040 J 16008 class=

Respuesta :

Belfium
Belfium Belfium
  • 04-04-2018
J - $160.08

Surface area = two triangles + two rectangles + rectangle 
SA * $1.45 = $160.08
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP EZ POINTS Chromosomes are _____________ during interphase ____________ mitosis begins
I'm not good with this type of thing in math so I need help. 1 .▲PQR has angle measures of 108 degrees, 33 degrees, and x degrees. Describe how to find the mis
one should not boast for his success ( one’s success)
Planning is an essential skill that will help you succeed in both short and long-term endeavors. Once you complete this course, how do you plan to use arid inco
one should not boast for his success ( one’s success)
Actual distance = _ miles
Hi, dude. I need help yo ok? Do my homework. Wanda, Darren, Beatrice, and Chi are tutors in the school math lab. Their schedule is as follows: Darren works ever
Using the LIFO method and the information in this image, what is the Cost of Units on Hand and Cost of Goods Sold during this period?
2. The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges. If someone bought 9 bags of oranges, how much would it cost them?
Planning is an essential skill that will help you succeed in both short and long-term endeavors. Once you complete this course, how do you plan to use arid inco