jaw60026
jaw60026 jaw60026
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

I need help with these two questions and for number 15 it's just two of them not three.​

I need help with these two questions and for number 15 its just two of them not three class=

Respuesta :

keencar18
keencar18 keencar18
  • 03-06-2021

This looks simple...for 14 the perimeter is x+3+x+3+2x-1+2x-1. Simplified is 6x+6-2. Which is 6x+4.

Thank me if it looks right!

For 15...2y+3+2y+3+x+3+x+3...Which is 4y+12+2x.

Answer Link

Otras preguntas

Vocational colleges often:
What is an example of fixed cost? A. Place Cards B. Table Rentals C. Floral Centerpieces D. Photography
Please help quickly! ** will mark brainliest + 15 points ** The graphs of f(x) and g(x) are shown below: graph of function f of x equals x squared minus x min
which of the following is not equal to cos(-576) A.cos 216 B. -cos(-36) C. sin 126 d. -sin 54 e. cos 144
please answer quick! 15 points, and i will give brainliest! A pure bred red-flowering plant and a pure bred white-flowering plant cross. All offspring have red
Which polynomial is prime?O7x2 - 35x + 2x – 109x3 + 11x2 + 3x – 3310x - 15x2 + 3x – 1212x4 + 42x2 + 4x2 + 14 which one out of all of these are prime equations ​
Which sentence contains a misplaced modifier? By the age of thirteen, Jennifer Snyder had released several original songs. I worked hard all morning in
a _____is a group of words that work together to express an idea and can function as a noun, adjective, verb, or adverb.​
3 tons of dirt cost $360.00. What is the price per pound
Will mark BRAINLIEST!